S Method mixem o krok napřed!

Kvalitní Method mix může být zejména v zimním a jarním období krokem vpřed. Jde o jemné částečky tvořící zákal, který je pro kapry neodolatelnou nabídkou. Každý z nás má svůj oblíbený druh Method mixu, kterému důvěřuje a neváhá s jeho použitím třeba i celoročně. Vzhledem k určitému období lze mix různě doplňovat i o další tekuté, nebo hrubé složky.

Tekuté složky typu různých kapřích melas, boosterů na sladké či masové bázi. Tyto tekuté složky jsou především vytvořeny tak aby nerozpouštěli PVA a zároveň dostatečně zpestřili náš mix. Použití těchto tekutých složek je zkrátka velkou výhodou ať už vnadíte za pomoci PVA (tj. ve vodě rozpustný materiál ) nebo vnadící raketou.

Mezi hrubé složky nejčastěji používané, patří například drcené boilie, různé druhy partiklu nebo malé peletky, které v zákalu method mixu zaručují pevnou složku, která kapra upoutá ale nenasytí. Složek, které se v kombinaci s method mixem dají použít je mnoho. Jak se říká „fantazii se meze nekladou“ a myslím si, že záleží jen na každém z nás, čemu opravdu věříme a co se nám osvědčilo. Je mnoho druhů výrobců, značek různé kvality, která se odráží i na ceně. Jestli je dražší nebo levnější lepší, to už nechám na posouzení každého z nás.

 

Já osobně si raději než ceny, všímám složení samotného mixu a zároveň si předem v hlavě srovnávám jeho použití s mojí tekutou a hrubou složkou, kterou hodlám použít. Někdo však dá přednost ceně, na úkor toho, co by vlastně chtěl. Jestli je to správná cesta, nechám na posouzení každého z vás. Za sebe však říkám: „Lovu kaprů dávám maximum, proto jsem si jistější, když vím co dělám a věřím tomu“. Hodně štěstí u vody..........

Jan Stíwn Pleško (PL2Carp)

 PL2CARP

Naposledy změněnostředa, 22 červenec 2015 11:47

Naše značky rybářských potřeb

Přihlásit

Vytvořit účet