banner for fishing

Ze dna nebo nade dnem?

Tak co já na ty chytrý kapry vymyslím??? Jan Stíwn Pleško Tak co já na ty chytrý kapry vymyslím???

Toto je otázka pro každého z nás, co hledáme v kaprařině, něco, s čím jít štěstí nebo záběru naproti. Popularita pop-up nástrah (plovoucích nástrah) v současnosti velmi rychle roste. Nejeden zkušený kaprař už dnes ví, že někdy je právě plovoucí nástraha tou nejlepší variantou.

Ať už ho nastražíte samostatně, nebo v kombinaci s potápivým boilies tzv. na panáčka, vždy bude poutat pozornost ryby snadněji než klasická nástraha na dně.

Každopádně si myslím, že je to v kaprařině velký krok vpřed. Jakou velikost, příchuť, barvu či značku použít v dané situaci je však nadále tajemstvím, které je nám ne až tak úplně známé.

Jedno je však jisté. Kapřaři se dostávají do situací, kdy by potřebovali zvýrazněnou nebo odlišenou nástrahu, udělat tzv. „něco jinak nebo se trošku odlišit“ od ostatních nástrah, které už ty větší a opatrnější ryby tolik znají. Ať už je to již zmiňovaná velikost, příchuť, barva ale především změna prezentace nástrahy nade dnem.

Proto si myslím, že zde přichází podstata pop-up nástrah, jejich výhodné použití v praxi, které má po mě víc než dobré opodstatnění.

Tímto způsobem prezentace nástrahy jsem i já dosáhl dlouho očekávaných záběrů, v které člověk už často ani nedoufá. Ať už z důvodu špatného počasí nebo ne z cela ideálního výběru dne, kdy se ryby nechtějí moc krmit. Zkrátka, proč a v čem je výjimečnost pop-up nástrah? Za sebe odpovídám „je to možností se odlišit a tím překvapit“ opatrné kapry................

Jan Stíwn Pleško (PL2Carp)

Naposledy změněnoúterý, 31 březen 2015 22:31

Naše značky rybářských potřeb

Přihlásit

Vytvořit účet